Kurs:
1.45

zamer

Mecz finałowy zapowiada się znakomicie.

Djokovic bezproblemowo odprawiał rywali aż do półfinału, gdzie Wawrinka postawił twarde warunki i gdyby tylko kondycyjnie wytrzymał, mógł sprawić niespodziankę. Murray trochę pomęczył się z Berdychem, ale po 1. secie później było już z górki. Podobnie z Dimitrovem, jeden stracony set po tiebreaku, reszta setów bez większych problemów.

Dwóch tenisistów znajdujących się w najlepszej dyspozycji powinno zafundować nam widowisko godne finału, a to powinno skutkować długim pojedynkiem. Do takich meczów Murray z Djokovicem nas przyzwyczaili. Od 2008 roku rozgrywają wyrównane, zacięte boje, których poszczególne sety często kończyły się tiebreakami. Jeśli w dzisiejszym spotkaniu trafi się choćby jeden, mecz powinien potrwać te co najmniej 3 godziny. Osobiście uważam, że w 3 setach sprawa się nie rozwiąże, Murraya aktualnie stać na nawiązanie równej walki z Serbem, ale jak będzie zobaczymy już za 9 godzin.

Średnia na set ponad 57 minut. Średnia na mecz to 4.2 sety.

Tak jak wspomniałem, nie sądzę, aby ten mecz miał się zakończyć w 3 setach. Jeden i drugi potrafi spiąć się na wyżyny swoich możliwości. Andy wygląda niesamowicie mocno, zrzucił kilka kilogramów, wcale nie stracił na mocy, świetnie się porusza, przy serwisie rywala bardzo agresywny. Djokovic, wiadomo, potrafi w najmniej spodziewanym momencie tak przyśpieszyć, że nie ma co zbierać. Te 4 sety powinny być, a wtedy o over minutowy powinno być bardzo łatwo. W przypadku wyrównanego pojedynku, ale trzysetowego, gdzie pojawią się tiebreaki, sety wygrane 75, również 180 minut możliwe- przykładem jest Wimbledon z 2013 roku, gdzie Andy wygrał 3:0, a potrzebował do tego 189 minut.

Uważam, że set dla Murraya to czysta formalność. Zobaczymy na co będzie stać Djokovica w starciu z aktualnie najlepiej prezentującym się rywalem. Marzy mi się pięciosetówka, którą wygrywa Murray. Jeśli Szkot zaprezentuje to, co widziałem w spotkaniu z Berdychem, Serb powinien mieć jeszcze większe problemy niż z Wawrinką.