2 98%

1x2 - 2
1.40

krz1910 Typujemy.pl

Po efektownym 8-0 z HSV i pokazaniu, że w drużynie Bayernu o żadnym kryzysie mowy być nie może, dziś wszyscy w Niemczech (i nie tylko) będą mogli zobaczyć czy równie dobrze podopiecznym Pepa Guardioli pójdzie w meczu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck. Oczywiście Bawarczycy są faworytami i ciężko spodziewać się by na Arena Lwów (stadion zastępczy) mogło dziś dojść do jakiejś niespodzianki.

Tym bardziej, że Szachtar to nie jest już tak mocna drużyna jak jeszcze sezon czy 2 sezony temu. Widać to było w fazie grupowej, gdzie owszem awansowali z drugiego miejsca ale trzeba przyznać, ze nie była to grupa śmierci a raczej marzeń: Porto (z pierwszego koszyka), Bilbao (bez formy) i BATE (dostarczyciel punktów). Dziś zmierzą się z zdecydowanie mocniejszą drużyną i według mnie mają raczej nikłe szansę na uzyskanie korzystnego rezultatu. Ja osobiście zastanawiam się nad dwoma typami, pierwszy Bayern z handi i drugi (który podałem w konkursie) Bayern wygrywający HT/FT.

Osobiście spodziewam się,że Bawarczycy od początku będą chcieli zdominować swojego przeciwnika i szybko strzelić im gola. Zresztą w dotychczasowych spotkaniach w Lidze Mistrzów jedynie z Manchesterem City Bayern nie prowadził do przerwy (i to w meczu domowym, bo na wyjeździe mimo porażki prowadził po 45 minutach 2-1). Jeśli chodzi o Szachtar to jako ciekawostkę można wspomnieć, że to dzięki meczom wyjazdowym zapewnili sobie awans, bowiem remisowali i z Porto i z Bilbao, "u siebie" z drużyną Hiszpańską przegrali.

Jak wygląda sytuacja kadrowa w drużynie Mircea Lucescu? Otóż zabraknie dziś kontuzjowanego Vitalia Vitsenetsa i zawieszony za kartki Tarasa Stepanenko. Goście natomiast wciąż grają bez Philippa Lahma, Javiego Martineza i Thiago, na Ukrainę nie poleciał też młodziutki Gianluca Gaudino. Jednak pamiętajmy, że w kadrze są już Rafinha i Franck Ribery ten drugi dziś zagra zapewne z Robbenem na skrzydłach i ciężko wyobrazić sobie by dziś Bayern grający w naprawdę mocnym składzie mógł tego meczu nie wygrać