2 84%

1x2 - 2
1.80

WujekFido7

Skupię się tylko na Barcelonie ponieważ Premier League nie śledzę i nie analizuję. Poza tym - wg mojej oceny - nie ma to większego znaczenia z jakiej ligi jest aktualny rywal grającej na wyjazdach Barcelony. W końcu to Liga Mistrzów. A do tego to faza pucharowa i żaden gospodarz nie będzie grał na remis - wszak wiadomo co może ich spotkać na Camp Nou.

Więc sprawa wygląda następująco:

Od sezonu 2014/15 Barcelona away grała w LM 10 meczy. W 7 strzelała pierwszego gola przed upływem 20 minuty, dwa razy później, ale przed upływem 38' (z Ajaxem i APOELem) i tylko raz z BATE Barysaw nie zdążyli strzelić gola do przerwy. Tylko, że te trzy mecze były w fazie grupowej, w których to słabsi gospodarze dzielnie się tylko bronili. W domowych meczach porównywalnie ... ale ogólnie trochę później.

Wcześniej był okres gdy Barcelona away spisywała się dużo słabiej i stąd goli mało strzelała. Ale jeszcze wcześniej znów był okres ich wyjazdowej dominacji, i znów szybko strzelane gole w większości meczy. Ligi hiszpańskiej nie ma co za bardzo przyrównywać do tego etapu LM, ale szybkie gole to dla Barcelony wręcz standard. (Arsenal - Barcelona; Barcelona gol przed 39:00 @1,83 b365)

No i nie ma co za bardzo się temu dziwić. Przy takim trio jak MNS i przy takich pomocnikach potrafiących rozprowadzić obronę po całej szerokości boiska lub skupić ją na jego środku, znalezienie okazji do strzelenia goli nie stanowi większego problemu. I to niezależnie od jakości defensywy ich rywali.

Dlatego też uważam, że 39 minut powinno starczyć na to, żeby ten pierwszy gol dla Barcelony wpadł.

W uzupełnieniu dodam też, że nie wydaje mi się aby Barcelona zagrała dziś w Londynie zachowawczo. To w ostatnim czasie nie ich styl. W Las Palmas się oszczędzali - poszaleli właściwie tylko w pierwszej połowie. Rakitić grał tylko w drugiej, a Busquets 'odpoczywał' za czerwoną kartkę - tak więc wspomniana wyżej linia pomocy w pełnym składzie i nieprzemęczona.