100% bonus do 650 PLN oraz atrakcyjne promocje
Forbet: Bonus 100% do 600PLN
+ 50zł za darmo
z kodem: BON650
50zł otrzymasz po wpłacie 100zł

Analiza meczów

 

Gdybyśmy poprosili magistra matematyki o wytypowanie prawdopodobnego wyniku spotkania sportowego (przykładowo meczu piłki nożnej) bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat, jego odpowiedź będzie bardzo prosta. 33,3% na wygraną gospodarzy i tyle samo na remis oraz wygraną gości. Ciężko się nie zgodzić, nieprawdaż?


Po części tak, jednak możemy przechylić szalę zwycięstwa w naszą stronę za pomocą analizy danego spotkania sportowego. Na czym takowa analiza ma polegać?

Otóż polega ona na zebraniu jak największej ilości informacji na dany temat, które pozwolą nam w jak największy sposób wykluczyć czynnik losowy i zwiększą procentową szanse na wygraną danego zespołu na poziom powyżej wcześniej wspomnianych 33,3%. Gdy Pan magister wciąż będzie widział wyłącznie 33,3% na każdy możliwy rezultat, a my po dogłębnej analizie stwierdzimy, iż w tym spotkaniu goście mają bardzo małe szanse na wygraną to kto lepiej wytypuje wynik danego spotkania?

Od czego zacząć dobrą analizę spotkania?

Ważne, aby przed wytypowaniem wyniku spotkania zapoznać się choćby z tabelą danej ligii. Jest to tak zwana sucha analiza. Bazujemy wtedy na sytuacji danej drużyny w tabeli, ogólnie dostępnych statystykach ich spotkań przed własną publicznością jak i na wyjazdach.

Również H2H (head to head) czyli historii spotkań danych drużyn w ubiegłych latach jest bardzo ważna. Należy przy tym pamiętać, iż jest to tylko początek analizy i bazując wyłącznie na suchych statystkach nie można stać się graczem wygrywającym. Jest to najczęściej popełniany błąd wśród początkujących graczy. Należy pamiętać iż „statystki nie grają” jednak nie oznacza to, iż są one kompletnie bez znaczenia. Do wszystkich informacji należy podejść z należytym dystansem a to, że lider tabeli gra z beniaminkiem, nie oznacza pewnego zwycięstwa tego pierwszego.

 

Drugą bardzo ważną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę są aktualne składy drużyn (np. Skład Legia Warszawa i statystyki danych zawodników) Są to również informacje ogólno dostępne, choćby na oficjalnych stronach danych zespołów. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku braku podstawowego bramkarza wraz z dwoma obrońcami szanse danej drużyny na zwycięstwo drastycznie maleją. Jest to element, który większość początkujących graczy pomija. W końcu po co marnować czas na dogłębniejszą analizę danego spotkania, skoro pierwsza drużyna gra z ostatnią w tabeli?


Tutaj zbliżyliśmy się do bardzo ważnego punktu analizy spotkań. Jeżeli jest chociaż jedna mała wątpliwość, lepiej odpuścić dane spotkanie. Po długiej analizie gdy znajdziemy coś niepasującego do wcześniejszego założenia staramy się je zbagatelizować. Jest to poważny błąd. Każdy punkt naszej analizy ma bardzo duże znaczenie. Nie można podporządkowywać całości pod pierwotne założenie.

Dalsza analiza może mieć już różny charakter. Możemy podejść do sprawy bardziej indywidualnie. Może tenisistka, która ma za 2 dni mecz, ma za tydzień egzamin maturalny? Możemy również sprawdzić prognozę pogody na dzień w którym dane spotkanie się odbędzie. W końcu w wielkim upale będzie się grało dużo wolniej niż zwykle.

Istotną sprawę odgrywa nasze zainteresowanie daną dziedziną sportu. Gdy jesteśmy na bieżąco z daną dyscypliną, łatwiej nam wytypować pewne wyniki, ponieważ mamy dostęp do wszelkich informacji i rzadko kiedy coś nam umknie. W przypadku wejścia w kompletnie nową dyscyplinę nie jest to już takie oczywiste i wiele ważnych informacji może nam po prostu umknąć.

 

Również ważną rolę odgrywa oglądanie danych wydarzeń sportowych. Pozwala nam to utwierdzić się w przekonaniu, iż nasza analiza była jak najbardziej trafna i do sukcesu zabrakło wyłącznie odrobiny szczęścia. W sporcie zawsze będą zdarzać się niespodzianki i to jest nieuniknione. Ważne aby jak najwięcej z nich ominąć właśnie przez naszą skuteczną analizę.

 

Przy analizie najważniejsze jest doświadczenie które zdobędziemy. Po rocznym typowaniu wyników danej ligi, będziemy w stanie zobaczyć wiele więcej niż początkujący gracz. Będziemy zdawać sobie sprawę, że ubiegło sezonowy remis mistrza kraju z drużyną która spadłą z Ligii był spowodowany absencją połowy podstawowego składu drużyny faworyta. Będziemy w stanie określić, które statystyki najbardziej odzwierciedlają szansę danej drużyny na zwycięstwo.

Należy znaleźć tutaj złoty środek, ponieważ każda oddzielna liga oraz dyscyplina sportowa rządzi się swoimi prawami. Tylko poprzez naszą ciężką pracę możemy odkryć te prawa i wykorzystać zdobytą wiedzę.


Wróćmy teraz do początku tego artykułu. Czy nadal uważasz, że w spotkaniu w którym możliwy jest jeden z trzech wyników, na każdy z nich przypada 33,3%?

Życzymy powodzenia w jak najtrafniejszych analizach.

Tables in English
Typy na dziś
KODY PROMOCYJNE: PAŹ 2017
BUKMACHERZY W POLSCE: (HIT!!!)

» Kod [Fortuna
] -   kod: 10pln
10 zł ZA REJESTRACJĘ+BONUS 400zł 
------------------------------------------
» Kod Forbet -     kod: BON650
BONUS 100% do 650 zł (600 zł)
------------------------------------------
» Kod Totolotek- kod
: BUK720
20 zł ZA REJESTRACJĘ+500zł BONUS
------------------------------------------
>> Freebet 20 zł - OKAZJA NA DZIŚ!

Inne firmy: BONUSYBonus 200 zł - nie dla Polaków!

Bonusy na zakłady bukmacherskie
Zakłady bez ryzyka
Bukmacher
Bonus
Odbierz
Top bonusy bukmacherskie
Bukmacher
Bonus
Odbierz
10zł free + 400zł
1000 zł
20zł + 500zł
650zł
200 zł
Niniejszy Serwis prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Uczestnictwo w Serwisie jest dozwolone tylko i wyłącznie dla osób podlegających jurysdykcjom, w których uczestnictwo w Grach jest legalne. Korzystając z Serwisu, Gracz zapewnia Administratora, że uczestnictwo w Grach jest w jego jurysdykcji dozwolone i ponosi pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Nasza witryna używa cookies, aby się dowiedzieć więcej o polityce cookies kliknij tutaj