Bukmacher:
Kurs:
1.86

blaugreniak

Prawdę mówiąc, są drużyny na które lubię stawiać jak i te na które nie lubię i Ottawa na pewno nie zalicza się do tej pierwszej grupy. Senators to już nie ta drużyna co w poprzednim sezonie, wyglądają znacznie słabiej i takie też osiągają wyniki. Ale... Senators cały czas mają szanse na playoffy, a awans do nich byłby sporym sukcesem. 4 punkty straty, więc nie dużo i można powalczyć. Płomienie jedyne o co już walczą w tym sezonie to o... wyższe wybory w drafcie, a co za tym idzie wcale nie potrzebują punktów. W bramce dziś Ortio, dla którego jest to dopiero drugi występ w NHL. W debiucie wyłapał 22 z 24 strzałów a Calgary przegrało z LAK u siebie 0:2. Jak widać Płomienie skupiły się na defensywie by dać wsparcie swojemu niedoświadczonemu bramkarzowi i to musiało się tak skończyć. Dziś spodziewam się podobnego scenariusza, tym bardziej że są małe ubytki w drużynie. Nie zagrają Stajan (23 ptk), Jones (17 ptk) i Glencross (12 ptk) a i zapewne zabraknie również Cammalleriego (23 ptk), który dziś powinien znaleźć sobie nowego pracodawce i już więcej w barwach Calgary nie zagra. U siebie Calgary nie zachwyca, choć co dziwne, nie długo przed przerwą olimpijską potrafili tu pokonać takie drużyny jak Chicago, Sharks czy Minnesote. No ale to by jednak chyba było na tyle, po Igrzyskach porażki z LAK i MIN i zwycięstwo jedynie z jeszcze słabszym Edmonton. Ottawa również po przerwie nie zachwyca, wygrali zaledwie jedno spotkanie z Vancouver a musieli uznać wyższość Detroit i Edmonton. Reasumując, na pewno nie będzie to łatwy mecz dla gości, gdyż away nie zachwycają, ale że cały czas mają nadzieje na playoffy + Calgary już o nic nie walczy, a na dodatek dziś zagra osłabione (Ottawa full skład) to uważam że po takim kursie warto spróbować.