Typujemy.pl

W Tilburgu (14) Willem II (4-5-12 28-44) podejmie (9) Venlo (7-8-6 25-27)

Branderhorst - Tsimikas, Heerkens, Lachman, Lewis - Rienstra, Chirivella, Haye - Hankouri - Sol, Ogbeche

Unnerstall - Janssen, Röseler, Promes, Rutten - Bruggen, Leemans - Hunte, Seuntjens, Crooij - Thy

Goście mimo ciągle ujemnego bilansu bramkowego mają niezwykle udany okres. Końcem grudnia tuż przed przerwą podbudowali się kompletem oczek z Rodą i Heraclesem, a po powrocie na ligowe boiska końcem stycznia remisowali w (10) Den Haag (1-1), oraz pokazali na wyjeździe (16) Bredę (1-0), oraz sam (4) Feyenoord w weekend (1-0). Willem po remisie z Groningen (1-1) przegrał z Alkmaar (0-2), oraz w niedzielę z ostatnią (18) Spartą (0-1), zbliżając się niebezpiecznie do strefy spadkowej, w której między właśnie Spartą, a (14) Willem są tylko trzy punkty różnicy - mocny ścisk. Co warte podkreślenia Venlo doskonale jak na swoje możliwości radzi sobie na wyjazdach w tym sezonie (4-5-1 12-10), tylko Ajax i Alkmaar może pochwalić się tylko jedną porażką w delegacji do tej pory. Tylko cztery wygrane Willem II w tym sezonie w 21 meczach, zaledwie dwie u siebie w 11, co przy ich dyspozycji, oraz formie jaką pokazało Venlo po zimowej przerwie w połączeniu z ich solidnymi występami poza własnym boiskiem dają nam chyba niezłe podstawy do typu na powrót gości z Tilburga ze zdobyczą punktową w tym starciu. Natomiast obrońcy Venlo muszą baczną uwagę zwrócić na Ogbeche, który ustrzelił z nimi hattricka ratując w 93 minucie remis w Venlo (3-3).