Bukmacher:
Kurs:
1.49

slay

Korpatsch niby z bardzo dobrym rekordem na mączce (132-64 w karierze, 12-8 w tym roku), ale to rezultaty głównie ITF-owe. Na Roland Garros 2 runda kwalifikacji, 1 runda w Stuttgarcie, 1 runda kwalifikacji w Pradze i dopiero ostatnio ćwierćfinał w Gstaad.

No a Errani, nawet jeśli obecnie już nie 5, a 98 w rankingu, to wciąż finalistka RG sprzed paru lat i regularna ćwierćfinalistka imprez wielkoszlemowych. To wciąż zawodniczka grająca w największych turniejach sezonu - w tym roku ma już półfinał w Rabacie i ćwierćfinały w Bogocie i Bol. To wciąż przewaga doświadczenia, ogrania na dużych imprezach, niewątpliwie umiejętności - dla niej 98 miejsce to efekt jednego słabszego sezonu z paroma kontuzjami. Dla Korpatsch - 124 lokata jest najwyższą w karierze.

Ciężko szukać jakichś atutów w grze Niemki - może to, że Errani w 4 ostatnich meczach nie wygrała nawet seta? No ale to były mecze na trawie. Mączka zawsze była jej ulubioną nawierzchnią i wyników z Wimbledonu czy Majorki nie powinno się brać mocno pod uwagę. Na kortach ziemnych zdecydowanie przewaga leży po stronie Włoszki - powinno być wręcz w dwóch setach.