2.02

Na Jan Breydelstadion, Club Brugge podejmie Borussię Dortmund, przewidywane składy:

Letica - Mitrovic, Denswil, Poulain - Danjuma, Rits, Vormer, Vanaken, Dennis - Wesley, Rezaei

Bürki - Schmelzer, Diallo, Akanji, Piszczek - Delaney, Witsel, Dahoud - Reus, Philipp (Paco Alcácer), Pulisic

Gospodarze świetnie zaczęli sezon ligowy tracąc tylko dwa oczka do tej pory (6-1-0), w tym pokonując Anderlecht (2-1). W weekend po przerwie na reprezentacje pokonali jednak słabe Lokeren (2-1) wyjątkowo szczęśliwie po bramce w 98 minucie meczu. Borussia wznowiła rozgrywki także wygraną - nad Eintrachtem (3-1), a swoją bramke zdobył Paco Alcácer także. Wszedł z ławki i być może także na taką taktykę zastosuje i tutaj Favre. Doceniając wyniki zespołu z Belgii, projekt z Dortmundu wygląda bardzo ciekawie po pierwszych tygodniach nowego sezonu i jednak jest to zespół z innej półki niż choćby wspomniane Lokeren. Bliska podróż, jednak duża większa jakość personalna, oraz szkoleniowa po stronie Borussii, która w naszej ocenie zacznie rywalizację w Lidze Mistrzów od wygranej. Gospodarze od ponad miesiąca nie zachowali czystego konta w lidze, a tutaj skala trudność w defensywie będzie przy takiej

drużynie jak zespół z Dortmundu na dużo większym niż ligowym poziomie.