1.85

Ligue 1, kolejka 29.) Olympique Marsylia (40, 43-35) zagra z Nice (47, 31-22)

Lopez; Garcia, Balerdi, Gueye, Murillo; Onana, Ounahi, Veretout; Ndiaye, Correa, Aubameyang

Bulka; Lotomba, Todibo, Dante, Bard; Sanson, Rosario, Thuram; Cho, Moffi, Boga

Derby w momencie, gdy Nice wreszcie odniosło zwycięstwo ligowe nad Lorient (3-0), ale to tylko (2-1-2) w pięciu ostatnich meczach i zespół wypadł poza pierwszą czwórkę. Olympique od połowy marca przegrała w miesiąc wszystkie pięć spotkań. Udało się im jednak po rzutach karnych w Marsylii (@0-1, 2-0k.) wyeliminować z Ligi Europy, Benficę Lizbona. I tu będą ratować sezon, kiedy też po remisie w weekend w Tuluzie (@2-2), są bez ligowego zwycięstwa od 25 kolejki. To aktualnie więc sześć punktów za strefą przyszłorocznych pucharów. Defensywa Nice nie jest już tak szczelna jak w pierwszej połowie sezonu, o obronie Marsylii nic dobrego nie można od dawna napisać. Trzy ostatnie derby na Velodrome to kolejno (3-2, 2-1, 1-3) i na trafienia z obu stron stawiamy w dzisiejszej konfrontacji.