Piast Gliwice

POŁOWA Z WIĘKSZĄ LICZBĄ BRAMEK - Druga Połowa
 STS
2.20

PKO BP EKSTRAKLASA - KOLEJKA 25, Stadion im. Orła Białego (Legnica). Miedź (4-7-13 25-39) zagra z Piastem (7-6-11 26-27)

Kapino – Carolina, Mijusković, Niewulis – Velkovski, Drygas, Dominguez, Massoúras – Narsingh, Chuca – Henriquez

Plach – Katranis, Czerwiński, Mosór, Pyrka – Chrapek, Dziczek – Ameyaw, Tomasiewicz, Kądzior – Wilczek

Miedź stwarza sobie sytuację, ale ich skuteczność jest fatalna. Porażki z Lubinie (@1-2) i Gdańsku (@0-4), oraz remis z Jagiellonią (1-1), który był bardzo rozczarowujący. Piast w pięciu ostatnich meczach (3-1-1) uległ jedynie Legii, w marcu pokonując Cracovię (2-1), Stal (@2-0), a także tracąc w ostatniej minucie prowadzenie z Lechem (1-1). Miedź zamyka tabelę, ze sporą stratą już do kreski, natomiast Piast wydostał się ze strefy spadkowej. Tutaj dodatkowym atutem wbrew pozorom może być mecz wyjazdowy, mocno eksploatowana murawa w Gliwicach jest w fatalnym stanie. Doceniamy wygrane drużyny Vukovicia w Lubinie i Mielcu, zakładając, że goście wypunktują ostatecznie beniaminka. My stawiamy na rozstrzygnięcie po przerwie tej rywalizacji.