Rodzaje handicapów azjatyckich

Jakie są rodzaje handicapów azjatyckich? Sprawdź rodzaje handicap azjatycki i zobacz jak grać? Najlepsze opisy handicapów w Bukmacherzy.com

W tym miejscu przeprowadzimy symulację działania zakładów w których używany jest handicap.

Handicap ma za zadanie wyrównanie szans dwóch grających ze sobą drużyn.

Handicap "0"

Gdy handicap wynosi 0 w meczu nie ma faworyta, obie drużyny traktowane są na równi. Jeśli mecz skończy się remisem to zwracana jest nam stawka. Przegrywamy wówczas, gdy błędnie obstawimy zwycięzcę.

Handicapy +1 |-1 | +1,5 | -1,5 itd.

W innym przypadku handicap polega na odjęcia faworytowi pewnej liczby punktów/bramek i dodaniu ich dla drużyny będącej według bukmachera słabszą, co oczywiście zmienia rozkład kursów na dane zdarzenie.

Na przykład jeśli mamy następujące kursy w spotkaniu piłkarskim:

1 X 2
945 Barcelona – Almeria 1.25 ; 3.00 ; 5.50

Bukmacher może w celu wyrównania szans wprowadzić handicap -1.0
Co oznacza iż w końcowym wyniku odejmiemy faworytowi (Barcelonie) jedną bramkę którą dodamy Almerii. Wówczas kursy na to spotkanie będą wynosić (przykładowo):

1 X 2
945 Barcelona (-1.0) – Almeria 1.60 ; 2.50 ; 3.50

Jeśli spotkanie zakończy się co najmniej dwubramkowym zwycięstwem Barcelony, typ 1 będzie wygrany. Każde jedno bramkowe zwycięstwo Barcelony oznacza że prawidłowym typem jest X, natomiast porażka gospodarzy oznacza wygraną typu na 2.

Jest to przykład handicapu trójdrogowego niemniej klasyczny zakład w oparciu o handicap azjatycki jest zdarzeniem z dwoma rozwiązaniami.

Wówczas zakład ten wyglądałby następująco :

1 2
945 Barcelona (-1.5) – Almeria 1.90 ; 1.90

Wyraźnie widać ze każdy inny wynik niż dwubramkowe zwycięstwo Barcelony sprawia iż typujący w tym układzie „2” wygrywają.

Poniższa tabelka pokaże Państwu co dzieje się przypadku stosowania przez bukmacherów handicapów. Jako że różne firmy stosują różne oznaczenia tych samych handicapów w nagłówkach przedstawiliśmy wszystkie z tych oznaczeń.

Pragniemy zwrócić uwagę ze w niektórych przypadkach można wygrać bądź przegrać połowę wkładu. Dzieje się tak dlatego iż w pewnych przypadkach mamy 2 osobne zakłady mimo iż stawiamy fizycznie tylko jeden.

Przykładowo mamy spotkanie Legia – Wisła na który mamy następujące kursy:

Legia Warszawa 0 i -0.5 kurs 1.8
Wisła Kraków 0 i +0.5 kurs 1.8

W momencie gdy stawiamy na Legie w tym zakładzie w momencie zwycięstwa wygrywamy całość stawki – przyjmijmy 50zł po kursie 1.8.

W momencie remisu przegrywamy jedynie polowe wkładu gdyż pół naszej stawki dotyczyła handicapu 0 dzięki czemu otrzymujemy zwrot.

Gdy w takim układzie zdecydujemy się na grę na Wisłę Kraków w momencie zwycięstwa również wygrywamy całość stawki natomiast w przypadku remisu otrzymujemy zwrot polowy wkładu ale druga polowa daje nam wygraną 25 x 1.8 = 45.

Łącznie stawiając 50zl otrzymujemy w przypadku remisu 70zł (45zł + 25z)

Może wydać się to trochę skomplikowane niemniej poniższa tabelka powinna wyjaśnić wszystko w sposób bardziej czytelny.


TABELKA - do zrobienia!

Należy pamiętać że w przypadku pewnych handicapów nasza stawka rozbijana jest na dwa zakłady stąd możemy otrzymać zwroty połowy stawek.

LEGALNY BUKMACHER w POLSCE !!!

+ 200% bonus do 300 zł
+ Wpłacasz 150zł, Grasz za 450zł
+ Przelewy24, Blik, Karta
+ Tylko dla osób pełnoletnich +18. Betfan z licenjcą: PS4.6831.3.2018
+ Gra u bukmacherów może uzależniać i wiąże się z ryzykiem! Granie u nielegalnych bukmacherów zagranicznych w Polsce jest niedozwolone. Graj odpowiedzialnie!
TOPBONUS
Odbierz bonus
Kupon
Dodaj nowe zdarzenie ręcznie ?
Dodaj nowy typ z analizą ?
0
wyczyść