Strategie typowania zakładów

Najlepsze sposoby gry u bukmachera i zawierania zakładów. Zakłady pojedyncze single, zakłady akumulacyjne AKO, zakłady rozpisowe, progresja, surebet, zakłady systemowe

Każdy z nas ma jakąś strategię typowania, na którą liczy, że poprowadzi go do wielkich wygranych. To jest tak naprawdę pierwszy krok do sukcesu. Granie wszystkiego co popadnie bez konsekwencji w wyborze typów lub ustalaniu stawek nie ma większego sensu, a bez dobrze przemyślanej strategii przed rozpoczęciem obstawiania szybciej wszystko stracimy niż się wzbogacimy.

Jedni grają tylko i wyłącznie single, inni skupiają się przede wszystkim na kuponach akumulacyjnych, a jeszcze inni próbują swoich sił w graniu systemowym.

Single - zakłady pojedyncze

Single są najbezpieczniejszą formą typowania zakładów. Obstawiając tylko jeden typ, mamy większą pewność, że zakończy się on po naszej myśli, więc można zainwestować w niego więcej pieniędzy. dlatego jest to przeznaczone dla osób, które dysponują większą gotówką. Typ grany na singlu zazwyczaj jest dokładnie przeanalizowany w każdym elemencie, ale i to nie wyeliminuje ryzyka poniesienia porażki, ponieważ niespodzianki zdarzają się wszędzie. Do typowania singli bardzo często są wykorzystywane zakłady na żywo, gdzie możemy się zapoznać już z obecną formą czy dyspozycją dnia i dopiero zawrzeć zakład.

Akumulatory - zakłady akumulacyjne, AKO, combo, kombinacyjne

Większe wygrane uzyskamy poprzez stawianie więcej niż jednego zdarzenia na kuponie. Mowa tutaj o kuponach kombinacyjnych, gdzie wszystkie kursy zakładów się mnoży, przez co uzyskujemy łączny kurs kuponu czyli AKO. Jednak tutaj poprzeczka się podnosi i już nie jest tak łatwo jak przy singlach, ponieważ żeby wygrać trzeba poprawnie wytypować wszystkie zdarzenia. Mimo wszystko jest to najpopularniejsza forma zawierania zakładów, ponieważ za niezbyt dużą włożoną gotówkę możemy wygrać kilka razy więcej, w zależności od uzyskanego kursu.

Zakłady systemowe - systemy bukmacherskie

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo wygrania zostały opracowane różne systemy bukmacherskie. Przez miliony graczy metody te zostały przetestowane i udoskonalane, a najpopularniejszym z nich jest obecnie progresja. Żaden co prawda nie gwarantuje 100% pewności zwycięstwa, ale znacznie zwiększa nasze szanse na zarobek.

Zakłady rozpisowe

Aby zmniejszyć trochę ryzyko poniesienia porażki część osób preferuje grę systemami np. 2z3 lub 3z4, które dopuszczają jeden lub nawet więcej błędów, a i tak gwarantują zysk. Przykładowy system 2z3 składa się z trzech kombinacji zakładów AB, AC i BC. Granie takim system nie jest opłacalne przy niskich kursach. Możemy tutaj postawić typy, których może byśmy się bali zagrać na singlu, bo zawsze mamy to zabezpieczenie, że co najmniej jeden może zostać nietrafiony.

Progresja - grasz z konsekwencją, aż do wygranej.

System polegający na granie do skutku na daną drużynę. Jeśli drużyna ma na koncie już kilka porażek z rzędu, to warto zacząć grać na ich zwycięstwo. W NBA i NHL bardzo rzadko zdarzają się dłuższe passy zwycięstw/porażek niż 13-15, dlatego jeśli zespół ma już 7-8 to na pewno warto zacząć grać progresją. W piłce nożnej czy także NHL popularna jest też progresja remisowa. Wybieramy drużynę, która lubi remisować lub taką, która nie uzyskała takiego wyniku od dłuższego czasu i także gramy aż do uzyskania zadowalającego nas rezultatu.

Ten sposób jest bardzo skuteczny i progresję możemy zacząć stosunkowo szybko w zależności od grubości naszego portfela lub liczby zer na koncie. Sposób ten polega na stopniowym zwiększaniu stawki w kolejnych krokach. Wiadomo, że każda passa się kiedyś kończy, ale już nie raz niektóre serie trwały naprawdę długo, co powodowało, że na kolejne kroki trzeba było już stawiać bardzo duże stawki.

Przykład progresji na remis Lazio:
Krok 1, stawka 1 zł
Lazio – Juventus X 3,20
Wynik: 1:0, gramy dalej

Krok 2, stawka 2 zł
Napoli – Lazio X 2.95
Wynik: 0:2, gramy dalej

Krok 3, stawka 4 zł
Lazio – Chievo X 3.30
Wynik: 3:2, gramy dalej

Krok 4, stawka 8 zł
Catania – Lazio X 3.10
Wynik: 1:1, koniec progresji

Zatem w ciągu 4 kroków zainwestowaliśmy łącznie 15 zł. W ostatnim kroku zagraliśmy za 8 zł i wygraliśmy 24,80 . Po odjęciu łącznej stawki zysk w progresji wyniósł 9,80 zł.

Stawka początkowa oraz stopień zwiększania stawki w kolejnych krokach oczywiście zależy od nas. Co za tym idzie, im większa stawka początkowa, tym większy późniejszy zysk, ale także większe ryzyko.

Surebet - wykorzystywanie wysokości kursów u bukmacherów

System polega na znalezieniu sytuacji, kiedy osiągniemy zysk bez względu na końcowe rozstrzygnięcie. Jest to możliwe tylko grając w kilku firmach bukmacherskich. Najprościej takie coś uzyskać podczas zakładów na żywo, gdzie kursy bardzo często się zmieniają i wystarczy dokładnie śledzić przebieg spotkania, ale surebeta można znaleźć także przed rozpoczęciem meczu. Znalezienie go jednak nie jest proste i zdarza się bardzo rzadko, a sam zysk nie jest zbyt duży, ale za to w 100% pewny. System zatem jest przeznaczony dla graczy dysponujących sporą gotówką, aby uzyskać jak największy zysk przy praktycznie zerowym ryzyku.

Przykład:
Mecz Brazylia – Kuba

Kursy dostępne u bukmachera A:
1,12 Brazylia
4,75 Kuba

Kursy dostępne u bukmachera B:
1,30 Brazylia
2,90 Kuba

Najkorzystniejsze kursy to 1,30 na Brazylię (B) i 4,75 na Kubę (A).

Sprawdzenie czy otrzymamy z nich surebeta:

Dla zdarzeń trójdrogowych (1 X 2): marża (%) = (1/1) + (1/x) + (1/2)
Dla zdarzeń dwudrogowych (1 2): marża (%) = (1/1) + (1/2)

Dla naszego przypadku marża wynosi: (1/1,30) + (1/4,75) = 0,979

Surebet występuje tylko wtedy, gdy: 1 – marża > 0

W naszym przypadku: 1 - 0,979 =­ 0,021 > 0 => zysk­ 2,1 %

Znaleźliśmy surebeta, więc obliczamy ile postawić na obie drużyny:

Dla zdarzeń trójdrogowych (1 X 2):
A (%) = (1/(1/A+1/B+1/C))/A
B (%) = (1/(1/A+1/B+1/C))/B
C (%) = (1/(1/A+1/B+1/C))/C

Dla zdarzeń dwudrogowych (1 2):
A (%) = (1/(1/A+1/B))/A
B (%) = (1/(1/A+1/B))/B

Podstawiamy dla spotkania Brazylia – Kuba:
A (%) = (1/(1/1,30+1/4,75))/1,30 = 0,7851 = 78,51%
B (%) = (1/(1/1,30+1/4,75))/4,75 = 0,2149 = 21,49%

Stawiamy 78,51% stawki na Brazylię u bukmachera B i stawiamy 21,49% stawki na Kubę u bukmachera A. Ostatecznie bez względu na końcowe rozstrzygnięcie, zysk nasz wyniesie 2,1%.

Podsumowanie - jak grać?

Strategii gry i różnych systemów jest bardzo wiele. Praktycznie jest ich tyle, ile osób grających w zakładach bukmacherskich. Cały czas są jednak wymyślane nowe, aby jak najbardziej wyeliminować stopień ryzyka i zwiększyć szanse wygranej.

LEGALNY BUKMACHER w POLSCE !!!

+ 200% bonus do 300 zł
+ Wpłacasz 150zł, Grasz za 450zł
+ Przelewy24, Blik, Karta
+ Tylko dla osób pełnoletnich +18. Betfan z licenjcą: PS4.6831.3.2018
+ Gra u bukmacherów może uzależniać i wiąże się z ryzykiem! Granie u nielegalnych bukmacherów zagranicznych w Polsce jest niedozwolone. Graj odpowiedzialnie!
TOPBONUS
Odbierz bonus
Kupon
Dodaj nowe zdarzenie ręcznie ?
Dodaj nowy typ z analizą ?
0
wyczyść