Oznaczenia typów u bukmachera

Oznaczanie typów u bukmachera, typy i kursy u bukmachera. Zasady i opisy oznaczeń u bukmacherów online i bukmacherów naziemnych. Najlepsze wiadomości bukmacherskie

W tym dziale osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bukmacherstwem mogą zapoznać się z oznaczeniami typów, które znajdują się w ofercie kursowej bukmacherów.

Jest to bardzo ważny element, ponieważ typując zakłady bukmacherskie właśnie dzięki nim informujemy bukmachera na co stawiamy swoje pieniądze.

Opisaliśmy wszystkie główne oznaczenia takie jak 1, X, 2, ale także under/over, handicap oraz mniej popularne, które nawet nie są dostępne we wszystkich zakładach bukmacherskich.

Bonusy dla Ciebie - od legalnych 100% polskich bukmacherów z licencją RP
Zakład bez ryzyka do 210 PLN + bonus 100% od depozytu do 2000 PLN + 20 PLN Freebet
Wszystkie wyżej oferty dotyczą polskich legalnych bukmacherów. Hazard uzależnia. Tylko dla pełnoletnich. Gra u bukmacherów nielegalnych jest niedozwolona.

Dla typera: konkurs supertoto,
Bukmacher Cię ograł? W dziale kursy zagrasz za darmo i potrenujesz swoje umiejętności typera.

Nowy konkurs dla użytkowników Bukmacherzy.com

Przykładowe rodzaje zakładów:

Zakłady podstawowe 1, X, 2 (zwycięzca, remis)

1 – oznacza typ na gospodarzy lub zawodnika wymienionego jako pierwszy
X lub 0 – oznacza remis
2 – oznacza typ na gości lub zawodnika wymienionego jako drugiego

Sprawdź aktualną ofertę bukmacherską, porównaj kursy polskich bukmacherów. Możesz dla treningu typować. W Bukmacherzy.com porównać drużyny możesz w sekcji wyniki

Podwójna szansa 1x, x2, 12 (typy z podpórką)

W celu zwiększenia szansy na trafienie typu możemy stawiać nie tylko na wygraną, ale przyładowo łączyć zwycięstwo z remisem.

1X – typ na gospodarzy lub remis (przegrywasz tylko jeśli wygrają goście)
X2 – typ na gości lub remis (przegrywasz tylko jeśli wygrają gospodarze)
12 – typ na gospodarzy lub gości (przegrywasz tylko w przypadku remisu)

Zakłady na klasyfikację końcową

V - typ na zwycięstwo
1-3 – typ na miejsce w pierwszej trójce

Zakłady na ilość bramek (under/over)

Under 2.5 (poniżej 2.5) – oznacza, że w meczu padnie mniej lub równo 2 bramki. Możliwe rezultaty to: 0:0, 1:1, 1:0, 2:0, 0:1, 0:2.

Over 2.5 (powyżej 2.5) – oznacza, że w meczu padną równo 3 bramki lub więcej.
Zakłady under/over są stosowane w różnych dyscyplinach. Np. w przypadku koszykówki są to zakłady na ilość zdobytych punktów, a w tenisie na ilość gemów lub setów. W przypadku zakładów bukmacherskich naziemnych jak STS, Fortuna czy Toto-Mix: 1 oznacza poniżej 2.5, a 2 - powyżej 2.5.

Sprawdź Ranking bukmacherów 2020

Handicap

W przypadku gdy grają ze sobą zawodnicy lub drużyna słabsza z mocniejszą dostępne w ofercie są handicapy - ma to na celu wyrównanie kursów. Możemy obstawiać handicapy ujemne oraz dodatnie.

Przykłady:
- Typujemy zwycięstwo Drużyny A (+1.5). Mecz się kończy wynikiem Drużyna A – Drużyna B 1:2. Oznacza to, że do końcowego rezultatu dodajemy Drużynie A 1.5 bramki. Zatem mamy 2.5:2 dla A, czyli wygrywamy.

- Typujemy zwycięstwo Drużyny B (-2.5). Mecz się kończy wynikiem Drużyna A – Drużyna B 2:3. Oznacza to, że od końcowego rezultatu odejmujemy Drużynie B 2.5 bramki. Zatem mamy 2:0.5 czyli lepsza okazuje się A. W takim wypadku przegrywamy.

Dokładny wynik

Są to zakłady na dokładny wynik w spotkaniu np. w piłce nożnej 2:0 lub w siatkówce 3:1. Zakład jest zwycięski tylko w przypadku wytypowania poprawnego rezultatu. Szansa na wygraną jest mniejsza niż przy typowaniu 1 X 2, ale kursy są o wiele wyższe i kuszące. Najczęściej na najbardziej prawdopodobne wyniki kursy wynoszą ok. 6,00 – 7,00.

Remis – bez zakładu (Draw No Bet)

Typujesz zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny (są to zakłady bez remisu).Kurs na to zdarzenie jest niższy niż w typowaniu tradycyjnie 1 X 2, ponieważ jest większe bezpieczeństwo. Zakład w przypadku remisu nie jest przegrany jak w przypadku normalnego typowania 1-x-2, tylko następuje zwrot stawki. Wyłącznie w przypadku wygranej drugiej drużyny zakład jest przegrany.

Połowa czasu/pełny czas

W tym zakładzie typujemy rozstrzygnięcie po 1 połowie i na zakończenie spotkania. Aby zakład był wygrany oba typy muszą być prawidłowe.
1/X oznacza, że pierwszą połowę wygra gospodarz, ale mecz zakończy się remisem
2/2 oznacza, że goście będą lepsi zarówno po pierwszej jak i po drugiej połowie.

Typ przed znakiem '/' oznacza wynik dla pierwszej połowy, zaś za znakiem '/' typ po zakończeniu spotkania.

Czas pierwszego gola

W tym przypadku typuje się przedział czasowy, w którym zostanie zdobyta pierwsza bramka.
1-10 oznacza, że gol zostanie strzelony między 1, a 10 minutą meczu.

Bukmacherzy w różny sposób tworzą przedziały czasowe, ale idea zakładu i oznaczenie czasu jest takie jak w powyższym przykładzie.

Można także typować, że mecz zakończy się wynikiem bezbramkowym.

Pierwszy/ostatni strzelec gola

Zakład ten polega na wytypowaniu pierwszego lub ostatniego strzelca gola w zależności od wybranego zakładu. Można także typować po prostu czy zawodnik strzeli gola bez podania czy to ma być pierwszy czy ostatni gol w meczu, ale wtedy kurs jest o wiele niższy.

Strzeli/nie strzeli

Możemy także typować czy dana drużyna, bądź zawodnik strzelą bramkę:
1 oznacza, że tak
2 oznacza, że nie

Head to Head (H2H czyli kto lepszy)

Jest to bardzo popularny zakład, który polega na wytypowaniu wyżej sklasyfikowanego zawodnika w parze.

Zakład stosowany jest np. w biathlonie lub skokach narciarskich.
1 oznacza typ na zawodnika wymienionego jako pierwszego, a 2 jako drugiego.

W przypadku gdy typujemy najlepszego spośród trójki zawodników 1 oznacza typ na podanego jako pierwszego, drugiego, a X2 jako trzeciego.

Zakłady specjalne

Zakłady bukmacherskie to nie tylko zakłady sportowe. Można także typować wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Co prawda nie są one dostępne u wszystkich bukmacherów, ale ich liczba stale wzrasta, a same zakłady stają się coraz bardziej popularne.

Przykładowe to:
Kto wygra wybory prezydenckie w Polsce?
Kto okaże się najlepszy w Tańcu z Gwiazdami?

Oznaczeń i zakładów cały czas przybywa...

Nie są to oczywiście wszystkie dostępne oznaczenia w zakładach bukmacherskich, a jedynie najpopularniejsze z nich. Nowe typy zakładów są stale dodawane, co sprawia, że oferty kursowe stają się coraz bogatsze i ciekawsze dla wszystkich osób typujących.

Zakłady systemowe

Oprócz grania singli lub zakładów akumulacyjnych możemy także grać zakłady systemowe.

Przykład:
Zakład systemowy 2 z 3
Wybieramy z oferty trzy interesujące nas spotkania, zaznaczając przy nich typowane przez nas oznaczenia (np. 1 lub 2). Do każdego z nich dopisujemy jedną literkę: A,B,C. Oznacza to, że mamy 3 kombinacje zakładów: AB, AC oraz BC.

Wystarczy, że tylko trafimy dwa zakłady z trzech czyli jedna kombinacja będzie prawidłowa to wygrywamy już. System nie jest opłacalny, gdy kursy na wybrane wydarzenia są niskie, ponieważ nawet w wypadku trafionej jednej kombinacji nie otrzymamy zwrotu łącznej postawionej stawki.

Zakład systemowy 3 z 4 z pewniakiem
Wybieramy z oferty pięć interesujących nas spotkań, zaznaczając przy nich typowane przez nas oznaczenia (np. 1 lub 2). Do każdego z nich dopisujemy jedną literkę: A,B,C,D oraz P przy pewniaku. Pewniak jest to zakład, który będzie zawarty w każdej kombinacji.

Jak sama nazwa wskazuje jest to zakład, do którego jesteśmy najbardziej przekonani i stosuje się go najczęściej do podwyższenia łącznego kursu. Oznacza to, że mamy 4 kombinacje zakładów: ABCP, ABDP, BCDP oraz ACDP. Aby choć jedna kombinacja została rozstrzygnięta na naszą korzyść, musimy poprawnie wytypować pewniaka oraz 3z4 spotkań oznaczonych literkami od A do D.

Pełne opisy zakładów systemowych znajdziesz w dziale: Systemy bukmacherskie

Kupon
Dodaj nowe zdarzenie ręcznie ?
Dodaj nowy typ z analizą ?
0
wyczyść