Sposoby typowania zakładów bukmacherskich (opcje ich zawierania)

Poznaj opcje zawierania zakładów u bukmachera. Zapoznaj się ze sposobami typowania zakładów bukmacherskich: zakłady tradycyjne przed meczem, na żywo w trakcie meczu i zakłady video z opcją TV.

Zakłady tradycyjne i zwyczajne:

Czas zawarcia zakładu: następuje przed rozpoczęciem zdarzenia
Oferta zakładów w tej formie: najbogatsza oferta zakładów, zdarzeń i rodzajów zakładów
Którzy bukmacherzy oferują ten sposób gry: bukmacherzy lokalni oraz bukmacherzy online

Do zakładów tradycyjnych możemy zaliczyć różne rodzaje zakładów bukmacherskich: kto wygra, handicapy, over/under, zakłady specjalne, dokłady wynik i wiele więcej. Oferta zdarzeń do typowania oraz licznych opcji zakładów w tej formie jest najbogatsza u każdego z bukmacherów. Zakłady te charakteryzyją się tym, że są dostępne przez bukmacherów naziemnych, ale również bukmacherów online. Typujemy do czasu rozpoczęcia konkretnego zdarzenia.

Przewagą bukmacherów online jest fakt, że są oni dostępni 24 godziny na dobę, a u większości z nich tego typu zakłady otwarte są do 5 minut przed rozpoczęciem konkretnego zdarzenia - jest to duża zaleta. Niestety bukmacherzy lokalni swoje kolektury mają owarte wyłącznie w określonych godzinach i wyłącznie wówczas możemy zawierać zakłady.

Zakłady bukmacherskie u bukmacherów naziemnych głównie występują w tej formie.


Zaletą zawierania zakładów w tradycyjny sposób jest fakt, że oferta zdarzeń i zakładów jest najbogatsza, ale również na takie zakłady możemy tworzyć różne kupony: zawierać zakłady kombinacyjne (AKO), grać systemem, a także dostępne są zakłady wielokrotne.

Każdy z bukmacherów w największym stopniu przywiązuje wagę do tej formy zakładów i jest ona nadal najpopularniejsza wśród klientów firm bukmacherskich.

Minusem typowania tym spsobem może być fakt, że możemy jedynie domyślać się formy danego zawodnika/drużyny, nie znać wszystkich faktów (np. ostatecznych składów, informacji o wszystkich kontuzjach zawodników i innych ważnych wiadomości wspomagających prawidłowe wytypowanie spotkania).

2. Zakłady na żywo: populane u bukmacherów online!

Czas zawarcia zakładu: w trakcie trwania zdarzenia sportowego
Oferta zakładów w tej formie: różna w zależności od bukmachera
Którzy bukmacherzy oferują ten sposób gry: większość bukmacherów online oferuje zakłady live

Zakłady na żywo (zakłady live, Live betting) charakteryzują się tym, że gracz swój typ może oddać w trakcie trwania danego zdarzenia sportowego.Przeważnie w tej opcji typowania zakłady przyjmowane są do końcowego gwizdka sędziego/końca regulaminowego czasu gry. Najpopularniejszą dyscypliną w tym sposobie typowania jest piłka nożna (dostępne są najważniejsze i ciekawe spotkania w formie LIVE, tenis transmisje na żywo), ale bukmacherzy poszerzają ofertę także o inne dysypliny tj. koszykówka, hokej, tenis, siatkówka itd.

Zakłady na żywo nie ograniczają się wyłącznie do wytypowania zwycięzcy.Liczni bukmacherzy oferują dodatkowo liczne zakłady specjalne tj. kto wygra pierwszą połowę, ile bramek będzie w meczu, który zawodnik strzeli następnego gola, która z drużyn strzeli następną bramkę, która z drużyn w drugiej połowie będzie wykonywać jako pierwsza rzut rożny itp.

Przewagą zakładów na żywo jest fakt, że możemy oglądać wybrane zdarzenie np. w TV lub Internecie, a równocześnie obserwować proponowane zakłady i kursy u danego bukmachera. W przypadku dobrego połącznia pewnych faktów i wiadomości o danych zespołach, przeanalizowaniu dotychczasowej gry drużyn i zawodników w prostszy sposób można wytypować zdarzenie i wygrać pieniądze.

Kursy i oferta zakładów ulega ciągłym zmianom w zależności od przebieu spotkania.

Ta forma zakładów oferowana jest wyłacznie przez bukmacherów internetowych, gdyż wymaga ona nowoczesnych technologii.

Wadą tych zakładów jest fakt, że typować możemy wyłącznie gdy mecz trwa, a to nie zawsze może nam pasować. Dodatkowo ograniczona jest ilość zdarzeń do typowania, rodzajów zakładów oraz możliwość łącznia typów (twozenia kuponów AKO, systemów, zakładów wielokrotnych). Niektórzy bukmacherzy oferują jednak możliwość łacznia typów z dostępnych zakładów na żywo i tworzenia kuponów.

3. Zakłady VIDEO na żywo u bukmacherów online

Czas zawarcia zakładu: w trakcie trwania zdarzenia sportowego
Oferta zakładów w tej formie: różna w zależności od bukmachera (najmniejsza oferta)

Którzy bukmacherzy oferują ten sposób gry: wyłącznie niektórzy bukmacherzy online

Zakłady VIDEO na żywo (np. tenis transmisje na żywo) to najbardziej rozwinięte technologicznie zakłady bukmacherskie. Zakłady te są bardzo podobne do zakładów na żywo, jednak na stronie bukmachera oprócz zawarcia zakładu mamy możliwość oglądania tego zdarzenia w czasie rzeczywistym.


Oferta ta jest bardzo korzystna, gdyż w przypadku braku możliwości oglądania danego spotkania w TV, bukmacher umożliwia jego oglądanie, a to z pewnością ułatwia dokonywanie decyzji i poprawne wytypowanie zdarzenia.

Zaletą jest fakt, że u bukmacherów oprócz zawierania zakładów można wyłącznie oglądać dane zdarzenie sportowe. W tej ofercie dostępne spotkania z piłki nożnej, tenisa, siatkówki i innych dyscyplin. Dużą zaletą jest także to, że sami wybieramy mecz który chcemy oglądać i typować. Jest to dobre, gdyż w TV przeważnie leci wybrane spotkanie, a u bukmachera lecą wszystkie - należy jedynie wybrać ten który nas interesuje lub możemy przeskakiwać z jednego na drugi. Opcja oglądania jest oczywiście bezpłatna - niektóre firmy wymagają jedynie posiadania środków na swoim koncie gracza w celu ewentualnego postawienia zakładu (ale nie ma konieczności zawierania go).

Wadą jest to, że tylko kilku bukmacherów ma taką opcję oraz że wydarzeń nie jest aż tak wiele. Należy jednak dodać, że oferta ta jest cały czas rozbudowywana i możliwości typowania w tej formie z czasem są lepsze.

LEGALNY BUKMACHER w POLSCE !!!

+ 200% bonus do 300 zł
+ Wpłacasz 150zł, Grasz za 450zł
+ Przelewy24, Blik, Karta
+ Tylko dla osób pełnoletnich +18. Betfan z licenjcą: PS4.6831.3.2018
+ Gra u bukmacherów może uzależniać i wiąże się z ryzykiem! Granie u nielegalnych bukmacherów zagranicznych w Polsce jest niedozwolone. Graj odpowiedzialnie!
TOPBONUS
Odbierz bonus
Kupon
Dodaj nowe zdarzenie ręcznie ?
Dodaj nowy typ z analizą ?
0
wyczyść