Zakłady akumulacyjne (AKO, combo)

Zakłady akumulacyjne, a inaczej zakłady bukmacherskie combo lub zakłady sportowe AKO są kuponami z większą ilością typów. Kilka typów na kupon. Zakłady kombinacyjne są popularne. Wysokie kursy.

Zakłady akumulacyjne (AKO, combo, kombinacyjne) są najpopularniejszą formą zawierania zakładów. Kupon składa się wówczas z kilku typów, dzięki czemu można uzyskać wysokie wygrane przy niskim wkładzie (stawce), aczkolwiek aby wygrać wszystkie typy na kuponie muszą być prawidłowe.


Większe wygrane u bukmachera możesz uzyskać poprzez typowanie większej liczby zdarzeń na jednym kuponie. Jest to typowanie na kurs łączny kuponu tzw. AKO, a zakłady tego typu nazywamy zakładami AKO (akumulatorami, kominacyjnymi, kombi). Kursy typów w tym wypadku się mnoży, dzięki czemu uzyskujesz dużo większy kurs kuponu, niż gdybyś typował tylko singla (zakład pojedynczy), czyli jeden typ na zakład.

Wygraną w przypadku zakładu akumulacyjnego stanowi iloczyn stawki i kursu ogólnego AKO (iloczyn wszystkich kursów poszczególnych typów zawartych na kuponie). Żeby wygrać, musisz poprawnie wytypować wszystkie wyniki w zakładzie (na kuponie) - jedno nieprawidłowo wytypowane zdarzenie wyklucza całą wygraną.

Granie zakładow AKO polega więc na zebraniu na jednym kuponie kilku, a nawet kilkunastu ciekawych i najbardziej prawdopodobnych typów tak, aby osiągnąć bardzo wysoki kurs ogólny, dzięki czemu stawiając małą kwotę, np. 2 zł, możesz wygrać kilka, a nawet kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wysokie wygrane dzięki zakładom akumulacyjnym

U bukmachera 22-letni Brazylijczyk uzyskał z 1 euro kwotę 173 000 euro w jednym akumulatorze - tak więc wszystko jest możliwe. Oddaj swoje typy w Fortunie

Zakłady kombinacyjne dają wysokie wygrane, a ewentualne straty stawek wniesionych do zakładów nie są aż tak duże, jak w przypadku innych sposobów gry - chyba, że stawiamy bardzo duże pieniądze i mamy nadzieję na gigantyczną wygraną (które także co jakiś czas sie zdarzają!).

Zakłady akumulacyjne na żywo

Dodatatkowo możesz typować zakłady AKO na żywo.Tworzysz kupon zakładu AKO spośród rozgrywanych w czasie rzeczywistym zdarzeń. W ten sposób możesz jeszcze szybciej i więcej wygrać. Oglądasz mecze i typujesz tworząc pewne zakłady akumulacyjne.

Dlaczego warto typować na żywo?
Zawierając zakłady akumulacyjne na żywo masz szansę zapoznać się z formą danych zawodników i drużyn. Kursy podczas meczu i rodzaje zakładów ulegają ciągłym zmianom. Wybierasz najlepszy moment i zawierasz zakład.

Jak obliczamy wygraną w zakładach akumulacyjnych?

Przykładowa oferta, która pozwoli nam obliczyć ementualną wygraną:

numer data nazwa 1 X 2 1X X2 12
2250 12.01.2006 23:30 Palmeiras-Ituano 1.20 5.40 9.85 0.98 3.48 1.06
2251 12.01.2006 23:30 Sao Bento-Santos 6.50 3.60 1.45 2.32 1.04 1.19


W celu puszczenia zakładu kombinacyjnego wybieramy od dwóch do kilkudziesięciu zdarzeń na kupon (każdy bukmacher ustala własny limit typów na jeden kupon. Limity możesz psrawdzić w naszej porównywarce bukmacherów.).

Przypuśćmy, że chcielibyśmy założyć się z bukmacherem o to, że w spotkaniu: Palmeiras-Ituano będzie remis (typ X) oraz że w meczu Sao Bento-Santos zwycięży Santos (typ 2).

Sprawdzamy odpowiednio kursy na dane typy:
Palmeiras-Ituano - na typ X kurs wynosi: 5,40
Sao Bento-Santos - na typ 2 kurs wynosi: 1,45

W celu obliczenia kursu dla zakładu kombinacyjnego mnożymy wszystkie kursy naszych typów. W naszym przykładzie kurs ogólny AKO wyniesie:

Kurs ogólny AKO = 5,40 (kurs 1-go typu) x 1,45 (kurs 2-giego typu) = 7,83 (AKO)


Wyliczanie wygranej dla danego zakładu akumulacyjnego:

U bukmachera lokalnego:
STAWKA x KURS AKO x 0,9 = WYGRANA
100 PLN x 7,83 x 0,9 = 704,40 PLN
U bukmachera internetowego:
STAWKA x KURS AKO= WYGRANA
100 PLN x 7,83 = 783 PLN

Bezpieczniejsza alternatywa dla zakładów akumulacyjnych - zakłady systemowe

Ze względu, że każdy typ dodany do zakładu kombinacyjnego zmniejsza nasze szanse na wygraną to dobrym zabezpiczeniem przy puszcaniu zakładów zakładów akumulacyjnych mogą być tzw. zakłady systemowe oferowane przez bukmacherów (zabezpieczają one pewne wygrane, gdy nie wszystkie typy na kuponie są trafne).

Zakłady systemowe to kombinacje zakładów akumulacyjnych. W zależności od rodzaju zakładu systemowego możemy liczyć na wygraną nie trafiając wszystkich naszych typów podanych w zakładzie systemowym. Więcej o zakładach systemowych i ich rodzajach dowiesz się w dziale 'Zakłady systemowe' (systemy bukmacherskie).

Jak widać typowanie zakładów daje naprawdę duże możliwości: przy dobrych informacjach, wiedzy, odpowiedniej strategii gry i szczęściu można całkiem dobrze dorabiać na typowaniu wyników sportowych, a tym samym mieć niezapomniane oraz nieopisane emocje podczas oglądania wydarzeń sportowych, czy też podczas kibicowaniu swojej ulubionej drużynie.

LEGALNY BUKMACHER w POLSCE !!!

+ 200% bonus do 300 zł
+ Wpłacasz 150zł, Grasz za 450zł
+ Przelewy24, Blik, Karta
+ Tylko dla osób pełnoletnich +18. Betfan z licenjcą: PS4.6831.3.2018
+ Gra u bukmacherów może uzależniać i wiąże się z ryzykiem! Granie u nielegalnych bukmacherów zagranicznych w Polsce jest niedozwolone. Graj odpowiedzialnie!
TOPBONUS
Odbierz bonus
Kupon
Dodaj nowe zdarzenie ręcznie ?
Dodaj nowy typ z analizą ?
0
wyczyść